System PCS Phobos PM

Technologia

obwody drukowanePhobos PM (Photoresist Boards and Polymer Matrix) należy do grupy najbardziej zaawansowanych technologii fotochemicznych i umożliwia wytwarzanie obwodów profesjonalnych. Opiera się na 3 podstawach: wykorzystaniu najnowszych rozwiązań w zakresie płyt z warstwami kopiowymi, światowych osiągnięć w dziedzinie materiałów poligraficznych oraz postępu w technikach radiacyjnych.

Kreatywne połączenie i wykorzystanie tych rozwiązań (francuskie CSC, niemieckie płyty kopiowe i chemikalia, holenderskie oraz amerykańskie rozwiązania w zakresie technik radiacyjnych) zaowocowało tak znacznym uproszczeniem procesu wytwarzania, iż sprowadza się on praktycznie do 3 tylko etapów: ekspozycji, wywoływania i warunkowo ( w przypadku obwodów upakowanych) – utwardzania termicznego, a w dziedzinie produkcji matryc – zaledwie jednego: bezpośredniego wydruku projektu w drukarce laserowej na specjalnym materiale polimerowym, bez konieczności stosowania klisz, potrzebnych do ich uzyskania fotoplotterów, naświetlarek itp.

Otrzymane w procesie technologicznym obwody nadają się bezpośrednio do trawienia.

Urządzenia

Dwa typy: PCS 1E i PCS 1EX. Skonstruowane z wykorzystaniem najnowszych technik i technologii w zakresie systemów emisji i sterowania w oparciu o najnowocześniejsze materiały i podzespoły zachodnie. Dzięki wielofunkcyjnemu charakterowi zastępują cały zestaw technologiczny (stąd mowa o systemie) i umożliwiają kompleksową obsługę procesu wytwórczego. Mogą pracować samodzielnie lub z trawiarką. Metoda wytwarzania – fotochemiczna.

Urządzenia charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi i jakością wykonania. Zapewniają maksymalną prostotę obsługi. Poza funkcją ekspozycyjną umożliwiają kontrolę procesów obróbczych (wywoływanie, trawienie), sterowanie wybranymi procesami lub urządzeniami zewnętrznymi (utwardzanie, mycie), a także realizację czynności pomocniczych (przygotowanie kąpieli).

Możliwości systemu

System PCS – Phobos PM umożliwia wytwarzanie obwodów jedno- i 2-stronnych o szerokościach ścieżek od 5 mil przy pełnej powtarzalności wyników. Cykl produkcji obwodu (lub serii) o powierzchni ponad 5 dcm kw. trwa zaledwie 4 – 5 min.

Koszty

Jeśli porównamy koszt wykonania obwodu drukowanego (z trawieniem) z ceną wykonania płytki drukowanej na zewnątrz oraz przede wszystkim uwzględnimy czas oczekiwania na realizację zamówienia, wniosek wydaje się prosty; dopóki w grę wchodzą prototypy i serie próbne, oferowana technologia jest bezkonkurencyjna. Tak w zakresie oszczędności czasu, jak kosztów czy nieosiągalnej dla sitodruku jakości.

Know-how

System oferowany jest wraz z know-how. Opracowanie prezentuje szczegóły technologiczne optymalizujące proces i umożliwiające wytwarzanie obwodów o najwyższej dla omawianej technologii jakości.