Dławnice z gwintem metrycznym

elektrykDławnice z gwintem metrycznym to akcesoria wykorzystywane do wprowadzania przewodów do urządzeń. Zapobiegają one stykaniu się przewodów z krawędziami otworów. Dodatkowo solidnie mocują przewody, dzięki czemu są one w dużej mierze odporne na przypadkowe wyrwanie. Uszczelniają także połączenia. Dławnice z gwintem metrycznym mogą być wykonane z metalu (np. z mosiądzu) lub z tworzyw sztucznych. Te pierwsze cechują się większą odpornością i dlatego stosowane są wszędzie tam, gdzie występują trudne warunki eksploatacyjne.

Dławnice z tworzyw sztucznych są tańsze, ale mniej solidne. Dławnice z gwintem metrycznym wykonane z tworzywa kosztują zazwyczaj od złotówki do kilku złotych za sztukę. Ostateczna cena zależy oczywiście od rozmiaru. Największe warianty mogą kosztować wielokrotnie więcej. Dławnice mosiężne zaczynają się od ok. 10 zł za sztukę. Największe dochodzą do kilkudziesięciu złotych za sztukę.
W pirotechnice scenicznej stosujemy wyłącznie materiały pochodzące od uznanych w świecie producentów (np. Weco). Zawsze spełniają one surowe międzynarodowe wymagania dotyczące dopuszczalnych norm toksyczności dymu, powstającego przy efektach świetlnych oraz akustycznych (takich jak np. wulkan, snop barwnych iskier oraz huk).
Równie ważna, co jakość użytych w spektaklach materiałów, jest niezawodność instalacji, służącej do sterowania pokazem. Często też przewody oraz inne elementy, wymagają przygotowania dodatkowej dekoracji maskującej. Posiadane przez nas doświadczenie oraz sprawdzony sprzęt gwarantują odpowiednią jakość, współpracę oraz synchronizację podczas spektaklu.

Zobacz akcesoria marki Thule na stonie www.cartravels.pl.